Az ózonos fertőtlenítés kedvező hatásaihoz. nem fér kétség: remekül bevethető a vírusok, baktériumok, a penész és egyéb allergén anyagok ellen, valamint a kellemetlen szagokat is megszünteti. Azt viszont már kevesebben tudják, hogy a kártevőirtás után ózonnal hatékonyan fertőtleníthető az érintett ingatlan.
Egér a házban – Mi ezzel a baj?
Azontúl, hogy mindent megdézsmálnak, az egerek, patkányok és nyestek olyan súlyos betegségeket terjeszthetnek, mint például a:
- Leptoszpirózis: A rágcsálók vizeletével terjed, súlyos lázas megbetegedést okozhat.
- Szalmonellózis: Az élelmiszerekre kerülve gyomor- és bélrendszeri panaszokat idéz elő.
- Hantavírus-fertőzés: A fertőzés fő forrásai a rágcsálók ürüléke, illetve vizelete, valamint az állatok harapásával is terjedhet.
A kártevőirtás nem távolítja el az állatok nyomait, így még mindig fennállhat a fertőzésveszély! Emellett kellemetlen szagokat hagynak maguk után, amelyek a lakótérben hosszú ideig érezhetők, ráadásul vonzzák az újabb kártevőket.
3 gyakori tévhit az otthonunkat birtokba vevő apró lényekről
#1 Csak ott jelennek meg, ahol nagy a kosz
A kártevők még a tiszta otthonokba is beköltözhetnek, ha megtalálják a számukra kívánatos menedéket és élelem-forrást. Az egerek és patkányok apró réseken, repedéseken vagy nyitva hagyott ajtókon keresztül könnyen bejutnak, míg a nyestek inkább a padlásra vagy a tetőtérbe fészkelhetik be magukat.
#2 Nincs szükség szakemberre a kiirtásukhoz
Ha az egér, patkány már fészket rakott, gyorsan elkezd szaporodni, ami megnehezíti az irtást. A nyest szeret rejtőzködni, és ügyesen kikerüli a csapdákat. A hatályos törvények szerint elpusztítani nem, csak elűzni szabad! Az is lehet, hogy nyuszttal, esetleg menyéttel van dolgod, ami védett állat!
#3 Ha csak néhány kéretlen betolakodó van, az még nem jelent akkora problémát
Ahol akár csak egyetlen kártevő is megjelenik, ott előbb-utóbb több is lesz. A rágcsálók hihetetlenül gyorsan szaporodnak – rövid idő elég ahhoz, hogy teljesen ellepjék a lakást. Egyetlen egérpár akár 6-10 utódot is a világra hozhat havonta, és ezek az apró jövevények néhány hét alatt ivaréretté válnak.
Kártevőirtás utáni ózonos fertőtlenítés – valóban működik?
A kártevőirtás után, utolsó lépésként eltakarítjuk az elhullott állatokat és a hátrahagyott ürüléket, egyéb nyomokat. Ezt követően alapos fertőtlenítés, illetve szagtalanítást végzünk. Így az ingatlan tisztább és higiénikusabb lesz, mint valaha!
Az ózon egy rendkívül erős oxidálószer. Hatékonyságára kiváló bizonyíték annak a mexikói kutatócsoportnak a kísérlete, akik egy gabonaraktár tartalmát megdézsmáló kártevők ellen alkalmaztak ózonos kezelést.
A mikroorganizmusok, élősködők úgy pusztultak el, hogy a szer a termésben nem okozott kárt, nem szabadultak fel mérgező vagy rákkeltő anyagok.
Egészségünk megóvása érdekében számos előírást be kell tartani, ezért érdemes szakemberrel elvégeztetni a feladatot.
Kártevőirtás utáni fertőtlenítés – Ipari teljesítményű ózongenerátorral dolgozunk és maximálisan betartjuk a biztonsági előírásokat. Nyoma sem lesz annak, hogy valaha kéretlen betolakodók lepték el az otthonodat.
>> Takarítási praktikák után keresgélsz? Nézd meg a többi hasznos cikkünket! <<